Про неправильний монтаж котла твердопаливного

За вікном уже весна. НАРЕШТІ!!!  Закінчилась моя  «Голгофа» з твердопаливним котлом. І так уже четвертий рік поспіль : починається зима – знову проблеми.  Але розкажу все спочатку. 

   Звичайне село, звичайний будинок який опалювався кахельними грубами.  Ніби все добре, але приходить зима і задля економії всі дружно переходять жити в одну кімнату. Ось і виникло питання встановлення котла на дровах, щоб опалювати цілий будинок. Сказано – зроблено. Із цього моменту починаються мої  «ходіння по муках».

   Потрібно було купити котел. Який саме купити, якому виробнику віддати перевагу я не знав, тому що із цією справою ніколи не цікавився. Почав розпитувати знайомих, щоб хоч якусь інформацію отримати. Порадили мені перш за все знайти доброго майстра і, мовляв, він на рахунок цього питання всі твої проблеми вирішить. Почались пошуки майстра і, як недивно, знайшовся досить скоро. Мені цю людину відрекомендували як «майстер над майстрами», таких, мовляв, мало є. Ну що ж. Раз такі рекомендації, то можна вірити. Зустрівся я із цим «фахівцем», десь через хвилин десять все було узгоджено. А на дворі вже був листопад, але мені була дана обіцянка в найближчі дні все зробити. З моєї сторони потрібно було придбати тільки твердопаливний котел. Без реальних замірів будинку мені було рекомендовано придбати котел на дровах певної потужності та досить відомого виробника (з деяких міркувань не називаю цей бренд).

    Це була моя перша помилка. І найголовніша, що породила всі подальші проблеми та неприємності.

    Отже продовжуємо. Придбав я омріяний твердопаливний котел, перетелефонував майстрові, щоб домовитись про роботу. І щоб ви подумали? На наступний  день майстри вже в мене. Роботи почались приблизно о 9.00 ранку. Залишаю все на майстрів, а сам йду на роботу. Десь о 18.00 повертаюсь додому а мені з порога:Неси дрова”.Та нічого собі! Оце майстер. Клас. За один день все готове.

      Розпалюємо. Не димить, тяга добра. Буквально за 15хв набирає 65 градусів, а ще через 10хв у кімнатах відчувається довгоочікуване тепло. Ну що ж, справу зроблено. Мені було надано декілька вказівок щодо обслуговування твердопаливного котла, і все. Проблеми почались приблизно через тиждень експлуатації. Моя «гордість» не набирає температуру вище 50-55 градусів. Почав я досліджувати котел. Ніби все добре, але якісь дивні стінки в камері згоряння – блискучі, ніби їх полакував. Пізніше я довідався, що це смола, яка є прекрасним тепло ізолятором. Перед встановленням твердопаливного котла виникло питання палива – яке, в якому вигляді, якої якості. Порекомендували мені використовувати щонайсиріші дрова, мовляв довше горіти буде. Ех, знав би я наперед чим це все обернеться! Котел всередині чисто в смолі, димохід забиває. Що я тільки з тим котлом не робив. То розганяю його до максимальних 90-95 градусів – смола вигорає сама а в кімнатах хоч без трусів ходи. Опускається температура – знову все в смолі.

      Скажу вам по правді, був час (початок 90-х), коли не було за що хліб купити, жилося зі свого городу, та не було ніяких сварок. А тут… Дрова «жере» немов голодний лев мясо, 5-6 разів за добу приходилось підкидати, а один раз це добрий кошелик дров. У кімнатах сталої температури немає, горить – тепло, починає пригасати – вже холодно. Ви знаєте, що таке кожну ніч о 4 ночі вставати і підкидати дров, бо інакше на ранок буде тобі «Арктика з Антарктикою»? Повірте, так мені це кочегарство набридло, а разом з ним заготівля кожного року «камазами» дров, що далі нікуди.

        Почав я цікавитись темою твердопаливних котлів більш детально, глибоко і до найменших дрібниць. Вам знайоме відчуття, коли перечитавши масу інформації, узагальнивши її та зробивши щодо власного випадку висновок, стає зрозумілим – як би ви не старались, щоб не робили, а котел працювати правильно не буде. Причина цього – неправильне підключення твердопаливного котла. А як же бути дальше, що робити, як вийти із цієї ситуації? І ось на цьому ґрунті виник перелік проблем, які потрібно було вирішити:

     Перше – твердопаливний котел з максимальним ККД, щоб не гріти небо з воронами, а власну оселю;

     Друге – постійне тепло, і стільки тепла, скільки я хочу, а не підлаштовуватись під примхи котла;

     Третє – безпека системи опалення,  щоб не лягати спати з думкою чи не закипить, чи не замерзне;

     Четверте – тривалість горіння твердопаливного котла на одній загрузці палива, щоб не вставати серед ночі підкидати дрова;

     Пяте – престиж виробника, його досвід у виготовленні даної продукції;

    Шосте – знайти справжніх фахівців своєї справи.

Все це проаналізувавши дійшов висновку – мені потрібен піролізний котел, акумулюючи ємність, група безпеки та можливість у подальшому удосконалювати систему із приходом на ринок новітніх альтернативних джерел енергії. Все здається просто, але не тут то було. Не повірите, але я шукав майстрів із необхідними знаннями, вміннями та практикою майже пів року. Ці так звані «фахівці» на моє питання: чи ви вже встановлювали такі системи, ніби зговорившись відповідали “та що ці піролізні котли підключати, це все просто, схему знайдемо, все підключимо, буде працювати”. Е ні, дорогі мої, вчитись за мої гроші і на моєму будинку ви не будете. Ми вже цю школу пройшли. І дивує в цих «професіоналах» одне – елементарного не розуміє в піролізних котлах, а береться їх встановлювати, не відаючи які можуть бути наслідки. Чесно, не по собі мені стало. Не маючи гіркого досвіду міг би «купитись» на улесливі переконання і позбутись кругленької суми та ще й, не дай Боже, будівлі, здоров’я або і ще гірше.

    Отже, де знайти справжніх фахівців? Мені поталанило. Шукаючи потрібну інформацію в світовій павутині інтернету натрапив на статті написані фахівцями Компанії «TeploIF», що були сформовані на основі багаторічного досвіду, на прикладі власних помилок та досягнень. 

 

Це не просто майстри-монтажники, а справжні фахівці своєї справи. Чому я так впевнено висловлююсь про них, спитаєте? Та тому, що по-перше мені було запропоновано оглянути декілька котелень зробленими майстрами Компанії «TeploIF». Це були не тільки нові котельні, а й перероблені після «горе-майстрів». По-друге, де ви знайдете майстра чи фірму, котрі встановлять в себе вдома дорожезну систему опалення, яка складається з піролізного котла Atmos, газового котла, акумуляційної ємності та сонячних колекторів Paradigma. І все це тільки для того, щоб не вчитись на нас і за наші гроші, а випробовувати всі складові системи в своїй «домашній лабораторії». По-третє, при розрахунку нової системи опалення мого будинку було враховано всі найдрібніші нюанси та враховано мої побажання щодо бажаного ефекту від піролізного котла.

    Та ось несподіванка! Компанія «TeploIF» запропонувала мені пройти своєрідний екзамен для можливості працевлаштуватися в них на посаду представника в Івано-Франківській області. Претендентів було достатньо, але доля посміхнулася мені. 

    А тепер, беручи приклад зі  своїх наставників, встановлю омріяний котел Atmos та акумуляційну ємність, щоб в подальшому можна було підключити сонячні колектори. Моя мрія – «розумний дім», і ця мрія вже не за горами. Ви зможете побачити цю систему у мене вдома і переконатись у майстерності, досвідченості та знанні своєї справи фахівців Компанії  «TeploIF». 

      З повагою представник Компанії «TeploIF» в Івано-Франківській області.