Як не “прогоріти” з монтажем твердопаливного котла

 

Останнім часом досить популярними стали твердопаливні котли, як альтернатива газовим. Ви купуєте твердопаливний котел, встановлюєте і розраховуєте на суттєву економію. Але тільки починається опалювальний сезон всі сподівання та очікування лопаються, як мильна бульбашка. Виникає питаня – чому, яка причина, де помилка, що не так зроблено, хто відповідатиме? З власного досвіду можу поділитись – неправильне підключення ой як дорого коштує ( “Моя історія з твердопаливними котлами”).

 Не один раз я стикався із неправильно підключеними котельнями, де котли після трьох-чотирьох років експлуатації можна здавати на металобрухт, де цегляні негільзовані димоходи просто розсипались. Навіть був випадок, коли через неправильний монтаж та розрахунок котельні в будинку згорів дах. Є над чим задуматись, але не будемо забігати наперед.

Сьогодні стали популярними деякі методи обв’язки твердопаливних котлів, особливо зараз, коли всі кинулися кому треба і не треба, хто може і не може встановлювати, монтувати або підключати твердопаливні котли. На головній сторінці знаходиться розділ відкрита інформація або в кнопці меню справа від головної там в розділі 4 в підпунктах 4.1, 4.2, 4.3 Ви можете ознайомитися до яких наслідків це може призвести. А зараз розглянемо більш детальніше кожен з них.

«Дві труби» названий в честь того, що Ваш знайомий чи кум, чи сусід, чи «файний» майстер, який працює в опаленні іноді навіть близько 15 років вирішує, що твердопаливний котел можна підключити так просто як і газовий. І основне – підключає, і досить швидко, і  недорого, і Ви не можете натішитися до певної пори – до приходу холодів. З приходом останніх (холодів) вже не хочеться сміятися , а хочеться плакати. Казали буде горіти 24 години – а горить 1,5-2 години, казали буде тепло, як в Ташкенті – а холодно, як на Камчатці, казали, що пару кошиків дров на місяць вистачить – а котел просить “Урали”!!! Камера загрузки вся в смолі, з комина тече смола, в ньому відбуваються вибухи (ссилка на симптоми та ознаки непр. підкл. котла). Ми знаємо живий приклад, коли священник в одному селі вирішив собі поставити твердопаливний котел. Вже навіть його привезли. І навіть вже мали підключати майстри. І тут в селі в одного односельчанина через такий неправильно змонтований котел, вщент згоріла хата. Ви собі уявляте на хвилинку, що це за біда? Ворогу не побажаєш! Один з наших знайомих був на цій пожежі, бо якраз проїжджав поряд. Будинок добротний був, близько 600 метрів квадратних і цього могло б не статися, якби не пошкодував пару сотень гривень більше, і заплатив би справді фахівцям. Хотів зекономити якусь тисячу гривень, а згоріла хата на кількасот тисяч доларів. Дах, меблі – згоріло все, залишилися тільки стіни. Назву населеного пункту, в якому це сталося, з певних міркувань ми не називаємо. Ось така біда сталася у людини. І через що? Навіть не через людську жадність, а може і через неї. Потрібно  було замовити в нас правильний монтаж, бо розвідники від нього приходили, а не комбінувати самому з майстрами, які не мають зеленого поняття у підключенні твердопаливного котла. Люди кажуть у селі, що він би міг собі дозволити купити літак, а пошкодував, може, на 1000 гривень більше. До нас, приміром, часто приходять такі розвідники розпитати, як підключати, чим монтувати і т.д., і т.п. Зразу скажу, що ми таких консультацій не надаємо. Якщо людина дійсно хоче замовити монтаж, тоді без проблем – будь ласка, все зробимо, пояснимо, навчимо керувати і поставимо на гарантію.

Підсумовуючи вище сказане настирливо звертаємо вашу увагу на те, що твердопаливний котел при неправильному підключенні не може  принести у Ваш дім бажаного тепла, а в деяких випадках буде причиною великої і непоправної біди. Рекомендуємо до теми твердопаливного котла підходити дуже виважено. Проблеми можуть підстерігати на кожному кроці. Навіть тоді, коли майстер чи продавець (про продавців окрема розмова, зараз ми її теж піднімемо) просто радять вам, і це вже може бути великою проблемою. Іноді поради по підбору марки та потужності котла вже можуть привести як мінімум до проблем а максимум, не дай Боже, і до біди. Скажіть, що вам може продати чи порадити майстер, який перший раз бачить такий котел, або продавець на базарі, який суне запчастину, вузол від одної марки котла в комплект іншого. Зустрічали ми і такі випадки. Отже, ми з Вами вже з’ясували, що твердопаливний котел – це не газовий, котрий при настанні любої нештатної чи аварійної ситуації просто відімкне газ. Твердопаливному котлу “по-барабану”, що в приміщенні вже повно чадного газу чи диму, чи відсутній струм в електромережі, чи закипів він, чи вибухнув, чи просто тріснув і потік. Доки дрова в ньому не догорять, а це іноді буває і п’ять, і сім годин, він не перестане горіти. Ще раз пояснюємо, що це не газовий котел встановити, де Вам по великому рахунку можна і без «файного» майстра обійтися. Маючи необхідний інструмент,ви і самі можете його підключити, так само скажімо як і радіатори опалення. В нас буває, як правило, так, що Людині майстри кинули розводку, підключили батареї, теплу підлогу – і тут господар каже що хотів би купити котел на дрова. Чи ви хлопці зможете його встановити. Звичайно хлопці відповідають, що можуть. Як правило це відбувається тоді, коли теплої підлоги ще нема. Хлопці підключили, взяли гроші і забули. І тут настає холод. Котел не гріє. Починаються проблеми. Тоді вже звертаються до нас. (Ознаки (симптоми) неправильно підключеного котлаЧому погано горить твердопаливний котелУ вас не гріє котел на твердому паливі?) Хоч ми завжди інформуємо на сайті, розповідаємо, цілу статтю написали під назвою «Не повторюйте чужих помилок». Є й такі, що до них все рівно не доходить. Буквально годину часу з таким розмовляли. Каже що хоче купити котел Viadrus, бо він дуже файний на вигляд, простий. Запитую , чи  може щось вас цікавить по ньому, може щось розповісти?. Каже: “Нє то майстру треба , мені нє”. Запитую чи вже десь той майстер підключав такий котел? Каже так в сусіда. Запитую чи пробували вже його експлуатувати? Каже нє але майстер файний, бо то є його файний знайомий, і тим більше йому підключить за день безплатно. Ну шо тут скажеш. Хіба що ПІ… ПІ… ПІ… зразу стає «ЗА Державу ОБИДНО» Я бачу що у нас так ,як і в Росії але не дві біди, а на одну більше. А потім ми кажемо що то москалі винуваті, то влада не така. Ну менше з тим.

Повертаємося до наших баранів. В найкращому випадку при неправильному монтажі ваш твердопаливний котел не виправдає ваших сподівань і Ви дуже пошкодуєте, про те, що ви його купили взагалі. При неправильному монтажі, при неправильному розрахунку,при неправильному підборі та встановлені автоматики вам вийде значно дорожче топити дровами, ніж газом. В гіршому випадку вище сказане може призвести до непоправимої біди. (Не дай Боже)

У Нас все по-іншому. По-перше у фахівців нашої Компанії є надзвичайно практичний досвід, який ми мали можливість здобути у будинку нашого директора. Тільки для того, щоб підібрати оптимальну схему обв’язки та оптимальну автоматику, котел був перепідключений більше 10-ти разів. Погодьтесь, непогана можливість для навчання, та і за плечами кількість перепідкючених котлів вже перевалила за сотню. Ми вже не говоримо про підключені котли. При цьому, проводимо таку роботу по всій Україні. Всюди замовники стають на одні і ті ж самі граблі. В кінці ми дамо вам рецепт, як протестувати вашого кандидата на монтаж Вашого твердопаливного котла.

Ми коли змонтували котельню, проводимо інструктаж людини чи людей,які будуть нею користуватися. Окрім того, робимо так, що Ви про це ніколи не забудете. Бригадиру монтажної бригади заборонено навіть вночі вимикати телефон, чи не брати трубку, для того щоб в будь-який момент часу надати людині допомогу чи консультацію. Зараз впроваджуємо передсезонну сервісну підготовку обладнання котельні, яке через літо застоялося.

Приблизно таким чином це відбувається в нас.

Тепер перейдемо до другого варіанту псевдо підключеня. Він є менш поширений, бо розрахований на багатших «Буратін.» Його ми називаємо «Підводна лодка»

Далі буде…