Обираємо твердопаливний котел

Які бувають твердопаливні котли?

Твердопаливні котли можна поділити на:

  1.  піролізного та традиційного горіння;
  2. чавунні та сталеві;
  3. українського виробництва;

Традиційні твердопаливні котли:

В даних котлах просто згорає паливо. Коефіцієнт корисної дії (ККД) коливається від 70% до 80%. Тривалість горіння від 3 до 6 годин без акумуляційної ємності. І якщо такий котел на дровах підключити з акумуляційною ємністю, то можна добитися того, що тривалість між докладанням палива в котел можна збільшити на 1-10 годин. Це залежить від об’єму ємності, якості дров, температури навколишнього середовища, утеплення об’єкту та від підібраної автоматики системи опалення. Чистити такий котел потрібно хоча б раз в три дні, якщо палити дровами і кожен день, якщо вугіллям.

Піролізні твердопаливні котли:

Це котли зворотного горіння з двома камерами згорання. Верхня – це камера завантаження палива; нижня –  камера згорання (тут добувається піроліз). В цих твердопаливних котлах не просто згорає паливо. Тут з палива ще добувається газ, який також згорає. Відповідно ми отримуємо більше тепла. ККД коливається від 82% до 94%. Тривалість горіння від 5 до 10 годин, без акумуляційної ємності. І якщо такий котел підключити з акумуляційною ємністю, то можна добитися того, що тривалість між докладанням палива в котел можна збільшити на 1-10 годин. Це залежить від об’єму ємності, якості дров, температури навколишнього середовища, утеплення об’єкту та від підібраної автоматики системи опалення. Чистити такий котел рекомендовано раз в тиждень, якщо палити дровами і раз на день, якщо вугіллям. Сама чистка котла займає до 5 хвилин.

Твердопаливні котли українського виробництва:

Нічого поганого про ці котли ми сказати не можемо, але на жаль і нічого доброго ми також не скажемо. Ми не можемо говорити про всі котли вітчизняного виробника, але ці котли на дровах з якими ми мали справу – бажають кращого. Але ми на 100% впевнені, що з часом наші котли вийдуть на рівень європейських котлів і ми зможемо рекомендувати їх нашим клієнтам.

Чавунні твердопаливні котли:

Перевагою цього котла є те, що чавун довговічніший ніж сталь. Але тут також є і мінуси. Вони «лопають» від перепаду температур. Тобто, якщо котел буде перегріватись, ви не зможете різко його охолодити, наприклад холодною водою…

Стальні твердопаливні котли:

Великою перевагою стальних котлів є те, що вони можуть витримувати різкі перепади температур – це дуже важливо. Особливо важливо це тоді, коли твердопаливний котел вже немає куди дівати тепло, а в ньому ще залишилось половина дров. Мінусом сталевих твердопаливних котлів є менша довговічність, а ніж у чавунних котлів…

…………………………………………………………………………………………………………………………

  • Який вибрати твердопаливний котел?

Для початку потрібно для себе зрозуміти, що Ви хочете отримати встановивши твердопаливний котел.
1. Просто економити кошти. Тоді Вам підійде будь-який твердопаливний котел, який ми продаємо.
2. Максимально економити. Тоді краще купувати піролізні твердопаливні котли. За один опалювальний сезон, Вам                        вдасться   зекономити до 20% на паливо.
3. Для того, щоб не бути кочегаром.
…………………………………………………………………………………………………………………………

  • На що слід звернути увагу, купуючи твердопаливний котел:

1. Перед тим, як купити твердопаливний котел, потрібно обрати майстрів, які вміють і підключають твердопаливні котли. Але не просто підключають, а правильно підключають. Так, щоб твердопаливний котел горів безпечно і економно.

2. Як завезений котел на межі України. Якщо котел завезений «сіро», то на такий котел гарантія не розповсюджується. Можливо ця гарантія Вам ніколи і не знадобиться, але можливо і знадобиться…

3. Який вид палива можна спалювати в котлі.

4. На розмір дров, які можуть влізти у котел (на довжину і товщину).

5. Тривалість горіння на одній загрузці.

6. Як часто потрібно чистити котел.

7. Скільки часу займає чистка котла.

8. Чи задимлює він паливну (для приватних будинків дуже важливо)

9. На розмір та форму отвору камери загрузки.

10. На наявність та вид заходів безпеки.