Для чого потрібен Ladomat або термічний вентиль?

Якщо Ваш твердопаливний котел буде експлуатуватись або вже експлуатується без Ladomat 21 (або термічного клапана Esbe), то теплообмінник котла обов’язково буде вкриватись смолою, також будуть утворюватись дьоготь та кислоти, які руйнуватимуть корпус Вашого котла. З димоходу буде витікати дьоготь. ККД (коофіцієнт корисної дії) котла при такій експлуатації, з часом, впаде на 50%, тому що смоли, які будуть вкривати Ваш теплообмінник, є дуже хорошим теплоізолятором…

Чому так?

Тому що, коли котел працює при температурі нижче 65 градусів,  кислоти, які виділяються з дров, є найбільш агресивними. Тому цей проміжок часу, коли котел набирає температуру, потрібно максимально скоротити. Що і робить Ladomat 21 (або термічний клапан Esbe).
Принцип роботи Ladomat 21 (або термічного клапана Esbe) полягає в тому, що в першу чергу він забезпечує зворотку котла гарячою водою не менше 65 градусів. І тільки тоді видає гарячу воду на опалення. Чим вищою буде температура зворотньої води, яка повертається до котла, тим менше будуть виділятись дьоготь та кислоти, які руйнують котел.

Важливо!

При експлуатації твердопаливного котла без Ladomat 21 або термічного клапана Esbe гарантійні зобов’язання на твердопаливний котел не підтримуються.

Чому ми пишемо Ladomat 21 або термічний клапан Esbe? Тому, що вони є взаємозамінними. Різниця в тому, що Ladomat 21 – це вже готовий агрегат, а термічний клапан Esbe – це частинка агрегату. До термічного клапана Esbe потрібно також насос та хляпковий зворотній клапан.

Яка різниця?

Ladomat 21 приблизно дорожчий на 100 €. Монтаж термічного клапана Esbe з насосом та хляпковим зворотнім клапаном є тривалішим та складнішим. Переважна більшість монтажників взагалі не знає, як це правильно підключити. Тому будуть пропонувати  Вам Ladomat 21. Монтажники, яких пропонує наша компанія, знають, як це правильно підключити і на вартість роботи це не впливає. Тобто вони витрачають свій час, щоб Ви не витрачали зайвих коштів.