Дуже важливо про димоходи !!!

Димоходи → Дуже важливо про димоходи

От і вас привело життя до питання димоходу. Мусимо вас завірити, що і в цьому питанні вам прийдеться трішки заглибитися, тому що тут без перебільшення, можна сказати, залежить в майбутньому при використанні твердопаливного котла повне виключення настання пожежі, а іноді і загибель людей. Якщо ви не хочете цього допустити, тоді вам самому треба познайомитися з інформацією про димоходи.

Якщо майстер вам може порадити марку чи вид котла, то тут можна повірити, бо це не так небезпечно може бути як у питанні димоходу. Чому вам самому потрібно вивчати це питання? Та тому що майстер вам може таке нарадити, що до біди не далеко. Наприклад, те що можна твердопаливний котел під’єднати до одного каналу з газовим. Та ще й до негільзованого комина. Давайте тут трішки зупинимося.

По-перше, це заборонено всілякими нормами Європи та країн СНД, а по-друге, це вкрай небезпечно. Чому небезпечно? Всі ми знаємо що всі сучасні газові котли мають високий рівень ККД. А отже, температура, яка потрапляє в димохід є надто низькою. При тому котел працює не безперестанно, а періодично. Все це не дозволяє димоходу просушуватися, утворюється кондесат. Комин починає “плакати”, якщо він не гільзований, кодесат роз’їдає цеглу. Ця цегла в будь-який момент може осипатися, перекривши іноді повністю весь просвіт димоходу. Весь чадний газ піде в приміщення. На щастя, всі газові котли зараз мають датчики вихідних газів і газовий котел просто відключиться. А якщо ні…

З твердопаливним котлом питання димоходу є в рази небезпечнішим. Якщо, наприклад, газовий котел, при розваленні димоходу завдяки системі безпеки вимкнеться, то твердопаливний котел – ні. Він ніколи не вимкнеться, він далі буде працювати на повну катушку, доки не догорять закладені дрова чи вугілля.

Ви знаєте скільки будинків згоріло завдяки такій недбалості? А скільки людей загинуло?

Це лише один епізод про який ми тут розповіли. Але є ще багато інших підводний каменів, що можуть спричинити ряд серьозних неприємностей. До таких питань, на які спочатку не звернули увагу, надійні кріплення зовнішньго димоходу, вибір матеріалу для димоходу як зовнішній так і внутрішній, матеріал утеплення димоходу, висота димоходу, товщина матеріалу по внизсхідній димоходу, жаростійкість димохідної труби. До речі висота димоходу – це дуже важливе питання, як таке що прямо впливає на ККД котла, так і на питання, наскільки довго прослужить як сам котел, так і димохід.

На закінчення можу сказати одне – зараз дуже багато майстрів, які займалися газовими котлами, починають переключатися на твердопаливні. Не маючи досвіду і бажання вчитися, радять вам з підходами “по проще”, не усвідомлюючи всю складність та відповідальність питання. Особисто мені давним давно такий майстер попався, який рекомендував котел твердопаливний засунути в димохід до газового. Іноді це робиться від незнань, а іноді щоб отримати роботу на вашому об’єкті і не налякати вас додатковими витратами на зовнішній димохід і не залишитися взагалі без роботи.

Наша компанія Економтепло з 2006 року займається твердопаливними котлами і всім що їх стосується, і тому, якщо у вас виникли будь-які питання відносно димоходів, звертайтесь, ми виготовляємо димоходи та доставляємо у будь-яку точку України.

З повагою компанія Економтепло.