Признаки (симптоми) неправильно подключеного котла

Ознаки (симптоми) поведінки неправильно підключеного котла.

І так, тут і зараз ми поговоримо про саме болюче і актуальне: про симптоми і про саму хворобу під назвою – неправильно підключений твердопаливний котел. Ця хвороба існує і вона дуже небезпечна. Справа в тому, що наша компанія-TeploIF в останні роки займалася, окрім усього, перепідключенням неправильно підключених твердопаливних котлів, особливо піролізних котлів. У завдання входили також оптимізація гідравлічного підключення, а також підбір оптимальної автоматики для досягнення таких результатів як максимальна тривалість горіння твердопаливного котла на одному завантаженні, іноді це давало ефект більше ніж на 50%. Хочу відмітити феноменальний випадок, коли простий традиційний, непіролізний котел VIADRUS горів до того три години, а після нашого демотажу і перепідключення став горіти вісім годин. Коли ми монтували у себе сонячні колектори фірми PARADIGMA – ЦЕ ПЕРША В УКРАЇНІ СИСТЕМА СОНЯЧНИХ КОЛЕКТОРІВ НА ВОДЯНІЙ ОСНОВІ (для отримання повної інформації про монтаж натисніть детальніше), до нас на шеф-монтаж приїжджав директор німецького представництва фірми PARADIGMA в республіці Угорщина. Так ось, у нього теж вдома стоїть твердопаливний котел VIADRUS. І він щодня просив нас показати твердопаливний котел Віадрус підключений нашими майстрами, що горів, у нашому випадку, не гірше від втричі дорожчого піролізного котла. І навіть він, людина-професіонал з альтернативних джерел енергії (підключати й монтувати системи сонячних колекторів значно складніше), тим не менше, був надзвичайно вражений нашим підходом до вирішення цього питання. Так в чому ж секрет – у майстрах. Запам’ятайте це назавжди! Зараз коли газ подорожчав, та ще в квітні знову ціни планують значно підняти, на ринку твердопаливних котлів виник ажіотаж. Але так як купити твердопаливний котел не складає труднощів (інша річ купити хороший котел), були б тільки гроші, то з хорошими майстрами ситуація інша. Їх, як два роки тому не було, так і тепер немає, а якщо є, то зайняті під зав’язку.

То звідки у нас такі майстри взялися? Відповідаємо. Ми їх самі “народжуємо”, навчаємо не шкодуючи ні сил, ні коштів, ні часу. Звичайно, що вони до цього вже вміли робити всю роботу з водопостачанням, сантехнікою та опаленням. Їм просто залишалося навчитися що, навіщо, коли і як треба робити для того, щоб твердопаливний котел працював коректно. Йшов час, мені, як директору компанії-TeploIF, часто доводилося бувати на семінарах по твердопаливних котлах всесвітньо відомих брендів, зустрічався з програмами навчання і тими людьми, кого ці програми повинні були навчити підключати котли на дровах добре, і лиш переконувався, що колись, декілька років тому, правильно інвестувавши необмежену кількість грошей для того, щоб зараз наш клієнт не міг витратити жодної зайвої копійки і добится максимальної ефективності по тривалості горіння на одному завантаженні і подовження терміну служби котла. Ми не проводимо навчання, експерименти та навчання на Вас чи за Ваші гроші. Ми їх провели ще у 2005 році на собі і на свої кошти. І моя Вам порада, не шукайте в питаннях підключення купленого Вами котла на твердому паливі легких, зручних і дешевих рішень. Повірте, їх немає і не буде. Якщо хочете заощадити гроші на підключенні, візьміть майстра, який має досвід підключення хоча б десяти твердопаливних котлів, візьміть телефон людей, яким він вже підключав і розпитайте про симптоми, які будуть говорити про неправильне підключення і некваліфікацію майстра.

І так симптоми, ознаки неправильної роботи неправильно підключеного котла на дрова. Тут ми спробуємо їх перерахувати :

  • Перша ознака, яка  говорить про те, що ваш твердопаливний котел неправильно підключений, це велика витрата дров. Ваш твердопаливний котел пожирає дрова, немов Змій Горинич, а горить на одному завантаженні менше трьох годин. У нас вже були випадки, де ми описували коли піролізний котел Атмос за один місяць «поїдав» трьохрічний запас дров. (Стаття “У Вас не гріє котел на твердому паливі” натисніть детальніше).
  • Другий симптом: це коли ви не можете або не маєте можливості регулювати (обмежувати) температуру подачі на опалення. Не намагайтеся робити це за допомогою обмеження температури горіння самого твердопаливного котла, тому що це в корені неправильно і ви гробите котел.
  • Третій симптом – це коли ви не можете розігнати свій твердопаливний котел до температури більш, ніж 60 градусів.
  • Четвертий – коли в димоході лунають вибухи.
  • П’ятий – це коли з димохідної труби тече дьоготь-смола.
  • Шостий – ваш твердопаливний котел закипає.
  • Сьомий – на котлі висока температура, а батареї – холодні.

І можна ще довго продовжувати цей список. Тут ми навели приклади найбільш поширених ознак роботи неправильно підключеного твердопаливного котла. У нас завжди працює гаряча лінія і якщо у Вас виникли проблеми – дзвоніть, ми завжди будемо раді Вам допомогти. І ще, купувати і  підключати твердопаливний котел – це як вибирати дружину, бажано раз на все життя. Бажаємо Вам успіху і не помилитися. З повагою, компанія “ЕКОНОМТЕПЛО”.

p style=”text-align: justify;”