Характеристики димоходу

Димоходи → Характеристики димоходу
аааСтарі котли мали низький ККД, працювали без автоматичного регулювання, у них була висока температура відхідних газів. У результаті цього димарі практично ніколи не холоднішали, а гази не охолоджувалися нижче точки роси і, як наслідок, не руйнували димарі.

аааСучасні котли економічні, їх потужність регулюється в залежності від потреб  приміщення, вони працюють не весь час, а тільки в періоди, коли температура в приміщенні падає нижче заданої. Тривалі відрізки часу котел працює на зниженій потужності або знаходиться у вимкненому стані, при цьому димохід охолоджується. Крім того, сучасні котли мають високий ККД і як наслідок знижену температуру димових газів. Низька температура відхідних газів призводить до утворення кислотного конденсату, який швидко руйнує стінки димоходу.

аааНа перший погляд,  димар – річ зовсім проста. Труба вона і в Африці  труба. Насправді все набагато складніше. Основні функції димоходу зрозумілі не тільки професійним будівельникам, але і простим обивателям.

аааДимохід – це труба призначена для відводу продуктів згорання від котла. Димохід повинен ефективно виводити з приміщень дим і інші продукти згоряння з камінів, а також опалювальних пристроїв, що працюють на твердому паливі або газі. Від того, із якого матеріалу і яким чином виготовлений димохід, залежить якість і ефективність роботи котла.

аааВід того, наскільки правильно сконструйований димохід, безпосередньо залежить ККД котла, витрата палива, і в кінцевому підсумку ефективність роботи всієї системи опалення. Дуже важливо заздалегідь визначити, з якого матеріалу буде виконаний димохід, правильно розрахувати перетин і висоту труби, передбачити доступ до неї для обслуговування.

аааОсобливу складність представляє ту обставину, що труба димоходу виходить з теплого приміщення в холодне зовнішнє простір, чим спричиняється утворення конденсату. Результатом цього неприємного явища стає «плач» стіни, утворення потьоків на поверхні труби і поступове її руйнування. По-перше, сучасні димарі сильно відрізняються від тих, які були раніше. Це пояснюється тим, що опалювальна техніка за останні десятиліття сильно змінилася.

аааПроблема конденсації може бути вирішена шляхом застосування в якості димарів сталевих труб. Сталеві труби мають ідеально гладку поверхню, тоді як цегляні димоходи неможливо ретельно закрити зсередини, і їх нерівності створюють додатковий опір газам. Поріг утворення конденсату в сталевому димоході долається за 1-2 хвилини, а в цегляному – за 35-45 хвилин. Настільки тривалий вплив конденсату призводить до проникнення вологи всередину цегли і поступового руйнування димоходу. З урахуванням вищесказаного, сталеві димоходи, хоча і відрізняються спочатку більшою вартістю, однак мають цілу низку істотних переваг у порівнянні з цегляними або саморобними трубами.

аааВсі сучасні димарі з нержавіючої сталі  можна розділити на два основних типи: одностінні та двохстінні:

аааОдностінний димар – це труба з нержавіючої сталі товщиною 0,5-0,6 мм без утеплення (для твердопаливних котлів перших 3-4 м рекомендовано 0,8-1 мм) . Такі труби, як правило, використовують для розміщення всередині  цегляних каналів. Крім того, вироби цього типу можуть бути застосовані для ремонту вже існуючих димовідвідних каналів.

аааДвохстінні димоходи складаються з трьох шарів: двох шарів нержавіючої сталі (внутрішнього і зовнішнього) між якими знаходиться утеплювач. Двостінний димохід переважно використовують зовні будівлі – як окремо стоячі або пристінні конструкції. Для житлових приватних будинків характерні пристінні системи, а окремо стоять димоходи призначені, як правило, для промислових об’єктів. За останні роки двохстінні димоходи набрали більшої популярності у зв’язку з тим, що раніше всі приміщення опалювались переважно газовими котлами. Над твердопаливними котлами ніхто не задумувався – це було не зручно і навіть смішно. Тому окремого димохідного каналу ніхто не будував. А твердопаливний котел можна підключати тільки до окремого димоходу. Його не можна спарювати ні з газовим котлом, ні з каміном…

аааДимохід  повинен забезпечувати відвід продуктів згорання при будь-яких погодних умовах. Перед включенням котла і під час його роботи необхідно перевіряти наявність тяги. При нормальній тязі полум’я сірника буде втягуватися в топку і гаснути.

Схема конструкції димоходу  

Ціна димоходу